Anasayfam Yap | Sık Kullanılanlara Ekle |

Derneğimizi Tanıyın

Bursa Nevşehir'liler Kültür, Eğitim ve Dayanışma Derneğimiz, adından da anlaşılacağı üzere Nevşehir' de yardımlaşma, dayanışma ve kültürel etkinliklerimizi arttırma; zenginleştirme, canlı tutma amacıyla 17 Mayıs 2007 tarihinde kurulmuştur.

Derneğimiz Bursa' da yaşayan insanların örf, adet, gelenek, yaşayış biçimi ve doğal özelliklerini tanıtmak; Nevşehir' li üyelerimiz arasından; öğretmenler, mühendisler, doktorlar, avukatlar, serbest meslek sahipleri ile diğer meslek gruplarındaki arkadaşlarımız arasında rehberlik, danışmanlık ve dayanışma sağlamayı amaçlamaktadır.

Atatürkçü Düşünce' ye ve ilkelerine bağlı; çocuklarımıza, gençlerimize, toplumumuza yardımı hedef seçmiş olan derneğimiz diğer kamu ve özel kuruluşlarla, sivil toplum örgütleri ile iyi ilişkiler kurarak Bursa' daki toplumsal ve kültürel hayatına katkı sağlamayı planlamaktadır.

Bursa Nevşehir'liler Kültür, Eğitim ve Dayanışma Derneği olarak halkımızı sevgi ve saygı ile selamlıyor; kendini " Nevşehirli " hisseden halkımızı demeğimize üye olmaya bekliyoruz.

KURUMSAL

Derneğimizi Tanıyın Tüzük
Faaliyetlerimiz Yönetim Kurulu
Başkandan  

FOTO GALERİ

Gezilerimizden Nevşehir Şehrinden
Geleneksel Piknik Şöleni  
Geleneksel Piknik Şöleni 2  

İLETİŞİM

Adres : Tahtakale Mah. Tahtakale Hanı
Anadolu Kültür Merkezi
No: 70 / 2
  Osmangazi - Bursa - TURKİYE
E-Mail : info@bursanevder.org.tr
© Copyright 2012 - Bursa Nevşehirliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği - Sitemizde yayınlanan içerik, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.